Najpopularniejsze składniki kremów do twarzy

krem-do-twarzy

Są popularnymi kosmetykami, po które sięgamy w trosce o zdrowie swej skóry. Kremy do twarzy mają nam pomagać w zachowaniu pięknego wyglądu, mają też nawilżać naszą skórę i chronić ją przed szkodliwym wpływem środowiska. I choć z kosmetyków takich korzystamy bardzo często, nasza wiedza na temat ich składników jest dość skromna. Co powinniśmy wiedzieć na ten temat?

AHA, czyli alfa-hydrokwasy
AHA to kwasy owocowe, które pojawiają się w wielu kremach do twarzy. Dzięki nim możliwe jest szybkie złuszczanie obumarłych komórek naskórka. To, co jest zaletą dla osób obdarzonych cerą tłustą i mieszaną, jest jednak przeszkodą dla osób o cerze suchej i wrażliwej. Osoby, których cera wymaga delikatnej pielęgnacji, kremów zawierających takie kwasy powinny unikać.

ceramidy

Ceramidy
Ceramidy są ważnymi składnikami wielu kremów przeznaczonych do pielęgnacji cery dojrzałej. Główną zaletą kremów, w których znajdują się takie składniki, jest to, iż zapewniają one skórze dobre nawilżenie i wspierają ją w procesie regeneracji.

Liposomy
Ten składnik ma ważne zadanie – wniknąć w głąb skóry i zapewnić jej odpowiednie nawodnienie. Kremy do twarzy, które w swym składzie mają m. in. liposomy, pomagają nam w odpowiedniej pielęgnacji i sprawiają, że skóra staje się gładsza i bardziej jędrna.

starzenie-sie-skory

Przeciwutleniacze
Przeciwutleniacze to głównie witaminy A, C oraz E, których głównym zadaniem jest ochrona skóry przed wolnymi rodnikami. To one sprawiają, że nasza skóra się starzeje, to one negatywnie wpływają na nasz wygląd. By zminimalizować negatywny wpływ zanieczyszczonego środowiska na skórę, warto sięgać po te kremy do twarzy, w których przeciwutleniacze zajmują ważne miejsce. Wśród przeciwutleniaczy na szczególne wyróżnienie zasługuje witamina A, znana również jako retinol. Dzięki niej skóra może dłużej cieszyć się jędrnością, co wynika z prostego faktu – witamina A stanowi cenne wsparcie dla kolagenu, mającego ogromny wpływ na stan skóry i jej jędrność.